Запитання: задавати чи краще самій?

Я чесно не знаю, чи це була моя особиста специфіка, чи вплив інших сфер, але на початку мого шляху, як програмістки, я вважала, що усе маю вирішити сама і довести, що я це можу. Я досі пам’ятаю завдання, у яких я гуглила слова з поставленої на роботі задачі, щоб зрозуміти, що від мене взагалі хочуть, не кажучи вже про рішення і якось провела тиждень у спробах налаштувати сама все для нового проекту, на який мене долучили, щоб потім наважитися попросити про допомогу і з’ясвувати, що мені забули сказати у 20му рядочку певного файлика змінити якийсь код, висланий колегою, бо без нього “нічо не буде” :woman_facepalming:

Час ішов і мені все більше щастило на менторів, які челенжели мене задавати їм все більше запитань і на диво, чим більше я їх задавала, тим кращим ставала спеціалістом, швидше вирішувала завдання і швидше розбиралася у нових проектах, бо шукала того, хто міг би усе пояснити. На жиль, чи на щастя, програмування - це командна робота у якій варто задавати питання, користуватися підказками і дивитися на рішення інших. Можливо людині, яку ви боїтесь потурбувати буде приємно поділитися знаннями. :wink:

Якщо ж ви бачите, що хтось інший у вашій команді застряг, пропоную нагадати про наступні опції:

  • проганяти саме тестовий інпут, яких видає помилку. Наприклад:

    червоним квадратиком обведено інпут, який не спрацював. Можливо у вас правильно написана одна гілка рішення, але інша саме на данному тесті видає помилку.

  • користуватися підказками до задач (вони навіть на рейтинг ніяк не впливають! і виглядають як лампочка на малюнку згори - підкреслена червоним)

  • запитати команду, форум чи ментора

  • натиснути на усміхнене обличчя і порівняти рішення від Codeasy зі своїм. Якщо одразу не зрозуміло, то порівняти, що виводиться на консоль якщо програти код від Codeasy з інпутом з червогого квадратика, а потім запустити ваш код з ним самим інпутом і порівняти рядки результатів. Можливо саме ця різниця дозволить краще спіймати помилку.

Рейтинг на платформі більш націлений на тих, хто проходить курс самостійно і мені особисто не подобається. Коли я дивлюся на ваші результати, я не бачу взагалі ні рейтинг, ні кількість натискань на solve for me і мені це не цікаво, бо врешті решт - головне, щоб знання потрапили у ваші голови і з робочого досвіду: якщо ідей, як пофіксити проблему немає через 4 робочі години, то сидіння перед монітором і гадати мені ніколи не допомагає. Я спершу йду прогулятися з кавою і переключитися. Якщо не спрацювало, шукаю більш досвідчених колег і прошу про пораду. Дуже часто вони не дають відповідь одразу, але підказують цілий напрямок у якому можна копати і який часто мене таки приводить до рішення і економить купу часу на цей проект наприклад :wink:.

Тому бажаю вам побільше легких розв’язків і поменше вагань у тому, щоб задавати питання. Як ви певно помітили зі спілкування з живими програмістами, а не викладачами, у нас у всіх є свої зони у яких ми не шаримо, ми теж продовжуємо вчитися, запитувати порад один у одного і гуглити. А ще ми раді своїм досвідом ділитися, тож хороших вам запитань і роботі у командах :wink:

1 Like